Odmień dom ze mną! Początkowo blog dokumentował remont starego, poniemieckiego domu jednorodzinnego z lat trzydziestych XX wieku. Podczas remontu a potem urządzania swojego domu odkryłam, że uwielbiam się tym zajmować. Postanowiłam nadal dokumentować moje stylizacje których dokonuję u siebie i czasem u innych.
RSS
niedziela, 07 lipca 2013

W tym tygodniu powstała konstrukcja werandy.

weranda

I wylano strop nad werandą.

strop

poniedziałek, 01 lipca 2013

I okazało się, że podłoga w jednym miejscu w piwnicy jest zrąbana :(, dzisiaj zastałam pół pomieszczenia ze skutą podłogą, zabawa zaczyna się od początku.

Z pozytywnych informacji: na parterze mamy położoną już instalację elektryczną.

sobota, 29 czerwca 2013

Dzisiaj znów pojechaliśmy obejrzeć postępy dotyczące dachu. Rewelacyjnie nie jest ale lukarny są prawie wykończone i jestem pod wrażeniem. Prezentują się świetnie.

lukarna

Za to w piwnicy pojawiły się przykre niespodzianki: podcieka woda w jednym z pomieszczeń a w innym popękał beton.

Szykuje się poważna rozmowa na poniedziałek.

piątek, 28 czerwca 2013

Po długich dyskusjach zaczęła powstawać konstrukcja nowej werandy. Z uwagi na to, że weranda będzie mocno przeszklona były jakieś wątpliwości dotyczące jej budowy i sposobu zespolenia ze starą częścią domu. Ja nie wnikałam w szczegóły i ufam, że będzie dobrze.

weranda

poniedziałek, 24 czerwca 2013

A było tak:

W listopadzie Pan Dach pobrał od nas pierwsze zaliczki, bo podobno dachówka, którą zamówiliśmy była niezwykle niedostępna i należało działać szybko.

W grudniu pobrał kolejne zaliczki, roztaczając przed nami wizję prac, które rozpoczną się w styczniu.

W styczniu przestał się odzywać ale nie mieliśmy powodów do niepokoju w końcu był mróz, śnieg i w ogóle.

W lutym zaczęliśmy nerwowo wydzwaniać i zaczęliśmy wystawać pod jego firmą, żeby go złapać.

W marcu się pojawił, ochoczo zdjął dachówkę, przykrył dach folią i zrobił konstrukcję lukarn, po czym ZNIKNĄŁ!

W kwietniu obiecywał dachówkę na dziesiątego, potem na dwudziestego ale dachówka nie pojawiła się.

W maju przyjechała dachówka! ale tylko połowa :), panowie od dachu spędzili cały miesiąc przekładając ją z jednej strony dachu na drugą.

W czerwcu po fali ulewnych deszczy, kiedy nasze wkurwienie osiągnęło stan krytyczny i stwierdziliśmy, że przyjdzie się nam pożegnać z kasą, nagle pojawił się Pan Dach i zwiózł resztę materiału. Od czterech dni pracuje.

Dach wygląda tak:

dach

wtorek, 18 czerwca 2013

Poniemiecka weranda, była strasznie dziwna (wyglądała jak smutna buźka). W naszym projekcie architekt wymyślił werandę zupełnie przeszkloną bardzo nowoczesną.

weranda

Dzisiaj rozpoczęła się rozbiórka starej werandy. W związku z dosyć skomplikowaną konstrukcją i ze stanem technicznym obecnych murów trzeba będzie rozebrać ją aż do stropów piwnicznych.

weranda

wernada

Schody z dworu do piwnicy trzeba było wylać na nowo, bo były zupełnie porozwalane.

Nowe wyglądają jak poniżej i oczywiście z powodu mojej miłości do betonu nie mogę się na nie napatrzeć :)

schody

niedziela, 16 czerwca 2013

Podłoga wyszła ekstra! Lepiej niż oczekiwałam. Teraz zastanawiam się jak wymalować piwnice? Ściany ceglane na pewno na biało ale może też sufity na biało? Schody betonowe na pewno będą wymalowane specjalną farbą do betonu, natomiast posadzka mi się tak podoba, że chyba pomaluję ją lakierem do betonu.

podłoga

piątek, 07 czerwca 2013

Przyszedł czas na ocieplenie i izolację piwnicy. Całe podłoże zostało pokryte papą (podobno dość grubą 3mm) klejoną na gorąco. Potem całą podłogę wyłożono folią a na folię 10cm płyty styropianu. Wczoraj i dzisiaj w styropianie są kładzione rury co.

styropian

Już wcześniej pisałam o tym, że ławy fundamentowe w piwnicy były jakieś liche i miejscami wręcz były w nich dziury, wszystko to zostało uzupełnione betonem i wzmocnione. Pozostały jeszcze poważne spękania na ścinach. W tym tygodniu wzmacniano właśnie te popękane ściany. W ścianach kuty był podłużny otwór w niego wsunięto metalowy pręt i zamurowano. Przy podłodze w ścianę wmurowano metalową szynę. Wygląda solidnie.

ściany