Odmień dom ze mną! Początkowo blog dokumentował remont starego, poniemieckiego domu jednorodzinnego z lat trzydziestych XX wieku. Podczas remontu a potem urządzania swojego domu odkryłam, że uwielbiam się tym zajmować. Postanowiłam nadal dokumentować moje stylizacje których dokonuję u siebie i czasem u innych.
RSS
wtorek, 26 marca 2013

Kierownik budowy złamał nogę a my jak dzieci we mgle :(

21:53, ani_anka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 marca 2013

Dach powoli się zmienia, mamy już konstrukcję czterech lukarn i w związku z tym pojawiła się u nas nasza nowa sąsiadka. Właściwie wpadła jak burza, krzycząc:

- Jakim prawem robicie sobie okna od strony mojego domu!

Nie wiem co chciała usłyszeć? Może wykład na temat prawa budowlanego. Może miała potrzebę żebyśmy przyszli do niej skonsultować nasze plany dotyczące remontu. Nie wiem. W każdym razie z tego co krzyczała wynika, że okna od strony jej domu naruszają jej intymność. Niestety do kobiety nie dotarło, że nie naruszają przepisów prawa budowlanego. Cóż, będzie musiała zainwestować w żaluzje bądź zasłony.

sobota, 16 marca 2013

Parę wpisów temu pisałam, że rozpoczynamy remont dachu i ... dupa. Pan od dachu dwa miesiące temu wziął zaliczki na dachówki itp i zniknął, tzn. ze trzy razy umawiał się, że już, już zaczyna, po czym znikał na dwa trzy tygodnie, nie odbierał telefonów, był nieuchwytny. Mieliśmy niezły stres i byliśmy zszokowani, bo już raz dla nas pracował i wszystko było bez zarzutu. No i w zeszły poniedziałek pojawił się! Zaczął zwozić rusztowania, materiały i wczoraj zaczęła się praca nad dachem, powstała konstrukcja pierwszej lukarny.

lukarna

czwartek, 14 marca 2013

Ze wszystkich belek stropowych musimy wymienić jedną. Belka była w łazience i po usunięciu szlaki okazało się, że jest kompletnie zgniła i powyżerana.

belka

poniżej nowa belka

belka

W zeszłym tygodniu pracowało tylko dwóch panów. Prace troszkę zwolniły. Panowie wykonywali izolację i strop pomiędzy strychem a piętrem.

Najpierw po zdjęciu starego stropu było tak:

strych

Zastanawiałam się czy w pokoju dziecka zrobić antresolę i nawet architekt zaczął to projektować ale zaczęły się pojawiać problemy z tym jak zrobić schody, żeby zajmowały mało przestrzeni, nie podobała mi się wizja, że w części bez sufitu i tak pozostaną belki stropowe i w rezultacie zrezygnowałam z tego pomysłu. Stryszek pozostanie stryszkiem i będę na nim trzymać wszelkie stryszkowe skarby. Teraz nie mam strychu i trochę mi tego brakuje.

Strop jest ocieplony wełną mineralną a podłoga na strychu będzie z płyt wiórowych.

strych

Wczoraj było prawie skończone więc wdrapałam się na drabinę i pstryknęłam jedno zdjęcie.

strych

piątek, 01 marca 2013

Po prostu nie mogę się napatrzeć :), panowie wybili otwór między salonem a werandą i nareszcie mamy widok na ogród

salon

i jeszcze widok od strony werandy

widok kuchnia

Niestety kolejna ekipa musiała się z nami pożegnać z powodu nadmiernego picia.

środa, 20 lutego 2013

W ścianie nośnej domu, od strony werandy i wyjścia do ogrodu wstawiono dwuteownik w następnej kolejności zostanie wybity w tej ścianie otwór, który połączy salon z werandą i otworzy widok na ogród. To chyba najpoważniejsza zmiana konstrukcyjna w naszym domu.

szyna

Przyszły salon na razie wygląda tak:

salon

Zaczyna być widoczny zarys gabinetu:

gabinet

A poniżej widok na hol od strony salonu. Między słupami będzie otwarte przejście między salonem a holem.

hol

wtorek, 12 lutego 2013

Właśnie startujemy z remontem dachu. Nareszcie!

Pierwszym etapem tych prac jest rozebranie komina. Poniżej nasz domek bez komina :)

dom

W piwnicy wylano fundament pod komin.

fundament

Przyszedł czas na przestawianie ścian. W związku z tym, że żadna ściana węwnątrz domu nie była ścianą nośną w zasadzie nic nas nie ograniczało w zmianie ich położenia. Poniżej jest zdjęcie ściany pomiędzy holem a dawnymi pokojami parteru.

ściana

Postanowiliśmy zmienić nieco układ pomieszczeń i zamiast dwóch pokoi za tą ściną będzie salon z kuchnią, częściowo otwarty na hol. Ta ściana częściowo wspierała belki stropowe więc zamiast niej została wstawiona drewniana belka.

Na zdjęciu poniżej widać już rozebraną ścianę (od strony salonu w kierunku holu) oraz belkę wspierającą strop.

ściana

Dzisiaj ścianka jest już wymurowana w całości. Między belką wspierającą strop a ścinką pozostawiliśmy prześwit aby całość nabrała lekkości. Ostatnie zdjęcie na dole to widok na kuchnię.

ściana

czwartek, 31 stycznia 2013

Dzisiaj spotkałam się z facetem od podłóg i po obejrzeniu desek które odzyskaliśmy z całego domu, stwierdził, że nic z nich nie będzie :(

Hmmm.. trzeba będzie wymyślić inną podłogę na piętro.