Odmień dom ze mną! Początkowo blog dokumentował remont starego, poniemieckiego domu jednorodzinnego z lat trzydziestych XX wieku. Podczas remontu a potem urządzania swojego domu odkryłam, że uwielbiam się tym zajmować. Postanowiłam nadal dokumentować moje stylizacje których dokonuję u siebie i czasem u innych.
RSS
sobota, 16 grudnia 2017

Kochani,

jeśli dysponujemy małym budżetem a chcemy zrobić lifting pokoju, to liczy się każdy funkcjonalny mebel.

Ja tym razem dysponuję podniszczonym ale bardzo zgrabnym w formie stolikiem.

stolik

Oczekiwania gospodarzy są takie, żeby wnętrze było pogodne i kolorowe. Nasz stolik musi w tym pomóc. Kolor który wybrałam jest jasno żółty!

stolik

Chciałam żeby to był stolik przyciągający uwagę, oryginalny i niebanalny. Postanowiłam namalować na nim coś w rodzaju mandali ale takiej naszej swojskiej. Zrobiłam to za pomocą szablonu.

stolik

I mamy nasz stolik w nowej odsłonie. Niedługo pokarzę go we wnętrzu.

stolik

czwartek, 14 grudnia 2017

Na weekend zostaliśmy zaproszeni do naszych znajomych, którzy tak się składa, wynajmują nasz stary dom :)

Naprawdę fantastycznie jest odwiedzić swoje poprzednie lokum, zwłaszcza wtedy kiedy styl nowych gospodarzy bardzo wpisuje się w atmosferę tego, co sami staraliśmy się stworzyć.

U Agnieszki i Darka atmosfera jest już prawdziwie świąteczna. Choinka pachnie i błyska światełkami. Koce i poduszki zachęcają do tego, żeby umościć się w fotelu z książką.

okna velux

okna velux

okna velux

Gospodarze pichcą coś w kuchni, dzieci pieką pierniki robiąc wkoło niezłe zamieszanie a nam gościom przydzielono zadbanie o kominek i grzane wino a przy okazji możemy się pogapić na to, co za oknem czyli na założony przez nas niegdyś ogród. A za oknem niestety bez śniegu. Cała Europa w śniegu tonie a u nas znów zapowiadają się święta bezśniegowe ale jeszcze może do nas też dotrze trochę białego puchu.

Spaliśmy dzisiaj w zaprojektowanej przeze mnie sypialni, która teraz jest dla mnie sypialnią gościnną, pod oknem dachowym Velux. Uwielbiam to okno za wiele miłych chwil jakie dało mi przed zaśnięciem albo po przebudzeniu. Dzisiejszego ranka też zaskoczyło mnie niecodziennym widokiem, kiedy otworzyłam oczy, zamiast błękitu nieba czekała mnie niespodzianka na szybach. Pamiętacie z dzieciństwa jak mróz malował obrazki na szkle. Teraz, to raczej niemożliwe bo porządna izolacja sprawia, że takie rzeczy się nie zdarzają ale to, co dziś pojawiło się na szybie, to efekt marznącego deszczu, wygląda to dość niesamowicie i malowniczo.

okna velux

okna velux

Przypomniały mi się czasy kiedy, co dzień miałam takie widoki. W lecie leżąc w łóżku mogłam obserwować rozgwieżdżone niebo, które na wsiach, gdzie nie ma wielu świateł, jest naprawdę niesamowite. Czasami trafiła się ulewa i zasypialiśmy przy wtórze bębniącego deszczu. Najfajniej było obudzić się pod śniegową pierzynką :) śnieg, który osadza się na pochyłych oknach dachowych jest naprawdę niesamowity i wygląda zabawnie jak zaczyna się powoli topić i marszczyć jak najprawdziwsza tkanina.

I wiecie co jeszcze jest fajnego w oknach dachowych?

Kiedy za oknem mrok, odbija się w nich pokój i moje dziecko mające takie okno w swojej sypialni mówiło zawsze, że tam za szybą mieszka drugi chłopczyk, który ma taki sam pokój i bawi się w takie same zabawy, urocze nieprawdaż.

Wpis sponsorowany

wtorek, 12 grudnia 2017

Tak na przekór zimie, na przekór śnieżycy, która sunie do nas z zachodniej Europy, nastawiałam sobie w kuchni ziół i zielonych dodatków.

zioła

zioła

zioła

zioła

12:34, ani_anka
Link Komentarze (3) »
piątek, 08 grudnia 2017

lawenda

miłego weekendu!

16:59, ani_anka
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 grudnia 2017

lubicie pakować prezenty?

ja uwielbiam!

prezent

prezent

poniedziałek, 04 grudnia 2017

Nadszedł czas czytania na werandzie. Weranda jest najjaśniejszym miejscem w moim domu. Lubię się zakopać w kocyku, z książką w ręku, z kieliszkiem wina na podorędziu i z muzyką w tle. Lubię jak wkoło jest na luzie i kolorowo.

Wbrew pozorom nie jest łatwe stworzenie takiego niby nieładu, luzackiego miejsca. Nad tym wystrojem troszkę się namęczyłam. Chciałam uzyskać lekkość ale ciągle coś mi w tej lekkości zgrzytało. Ileż poduszek przewaliło się przez tą leżankę :) ileż bibelotów zmieniło swoje miejsce :)

weranda

weranda

weranda

09:40, ani_anka
Link Komentarze (3) »
piątek, 01 grudnia 2017
czwartek, 30 listopada 2017

Szklane ozdoby w oknie, na parapecie są naprawdę interesujące.

Wypróbujcie, będziecie mieli na co się gapić pijąc poranną kawę.

szkło

szkło

szkło

09:19, ani_anka
Link Komentarze (7) »
wtorek, 28 listopada 2017

Mieszkam w tym domu już czwarty rok i nadal nie mam ochoty zasłaniać okien. W sobotę zostały umyte i napatrzeć się nie mogę :)

Lubię te moje parapety na których mogę prezentować najnowsze nabytki, wazony, szkło, świeczniki.

Tym razem tak troszkę zimowo się zrobiło. Dużo niebieskości.

salon

salon

salon

salon

09:20, ani_anka
Link Komentarze (16) »
niedziela, 26 listopada 2017

Pewnie dla niektórych z Was przetrwanie zimy jest trudne. Dla mnie bardzo! Muszę się jakoś stymulować, żeby przetrwać, zwłaszcza listopad.

Parapet jest dobrym miejscem żeby wykorzystać tą odrobinę światła jakie jest zimą. Kolorowe szkło, kryształki i tego typu rzeczy powodują, że promienie słońca cieszą bardziej. Gdy już zrobi się ciemno albo po prostu wtedy gdy słońca brak ciekawe przedmioty na parapecie odwracają naszą uwagę od tego co za oknem. No i dodatkowo, to co prezentujemy na parapecie może być atrakcją dla sąsiadów :)

Ja wymieniłam sobie szkło na parapecie na który najczęściej patrzę. Teraz jest bardzo czerwono. W oknie zawiesiłam włóczkowe serca, całość wieczorami oświetla lampka z klocków Lego. Oby do wiosny.

czerwone szkło

czerwone szkło

czer

serce

serce

14:49, ani_anka
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 68